Contact Rapid

Centrală Spital:

0372-653.100, 0265-212.111, 0365-430.606

Programări Telefonice Ambulatoriu integrat:

0265-210.677

Relații publice și comunicare

Purtător de cuvânt: Mariana MOLDOVAN-NEGOIȚĂ
Tel: 0265.212111 int. 464
Mobil: 0733.55.01.01
E-mail: comunicare@spitalmures.ro

Secretariat direcțiune:

0265-217.235

Fax

0265-215.768

Serviciul de management al calității

smc@spitalmures.ro

Email:

comunicare@spitalmures.ro
secretariat@spitalmures.ro

Pentru solicitări de informații sau reclamații, vă rugăm să vă adresați prin e-mail biroului de relații publice la adresa comunicare@spitalmures.ro

Lista completa a numerelor de interior aici

  • Director Medical int 113
  • Director financiar contabil int 101
  • Director de îngrijiri int 278
  • Birou financiar int 118
  • Birou contabilitate int 116
  • Birou salarizare int 119
  • Birou organizare int 462
  • Serviciu aprovizionare - Șef Serviciu int 105
  • Serviciul aprovizionare int 458
  • Birou transport 455
  • Birou administrativ - șef birou int 110
  • Birou administrativ int 156
  • Compartiment Securitatea Muncii, PSI int 405
  • Formație pază PSI int 126
  • Birou achiziții publice si contractare - șef birou int 255
  • Birou achiziții publice si contractare int.117 int 117
  • Ambulatoriu integrat (fișier copii) int 332
  • Ambulatoriu integrat (fișier adulți) int 331
  • Ambulatoriu integrat - secretariat int 346
  • Ambulatoriu integrat - laborator copii int 392
  • Laborator recuperare, medicină fizică si balneologie (fișier programări) int 374
  • Secția Clinică ATI int 171
  • Compartiment ATI- Copii int 441
  • Secția clinică Hematologie 0265/218739
  • Secția Clinică Medicină Internă III 0265/211371
  • Secția Clinică Recuperare Cardiovasculară 0265/214661
  • Secția Clinică Chirurgie Orală si Maxilo-facială 0365/882514
  • Director Medical dirmedical@spitjudms.ro
  • Manager & Dir. Financiar contact@spitjudms.ro
  • Achizitii achizitii@spitalmures.ro
  • Aprovizionare aprovizionare@spitalmures.ro
  • Director administrativ diradm@spitalmures.ro
  • Contabilitate contabilitate@spitalmures.ro
  • Financiar financiar@spitalmures.ro
  • Juridic juridic@spitalmures.ro
  • Programe programe@spitalmures.ro
  • Transport transport@spitalmures.ro
  • IT it@spitalmures.ro
  • Comunicare si Relații Publice comunicare@spitalmures.ro

Transport și access

Spitalul este situat la marginea orașului, la ieșirea către Sângeorgiu de Mureș. Se poate ajunge pe jos, cu autoturism sau cu mijloace de transport în comun.

Se poate ajunge cu mijloacele de transport în comun astfel:
Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă Târgu Mureş:
str. Gh. Marinescu nr. 50

De la garã, autogarã numerele 2,18
Din centru, numerele 2,18,19,20,27

cartierul Tudor, numerele 19,20,27,30,30B
cartierul 1848 numerele 23
cartierul Unirii numerele 10,10B

Secția Clinică Chirurgie Orală si Maxilo-Facială:
B-dul 1 Decembrie 1918 nr. 24, 40

Din centru cu numere: 12, 30b, 19, 20, 26, 27
De la gară si autogara cu numerele: 4, 43
Din cartierul Tudor cu numerele: 6, 12, 17, 19, 20, 26


Secția Clinică ORL
str. Gh. Marinescu nr. 34

De la garã, autogarã numerele 2,18
Din centru, numerele 2,18,19,20,27
cartierul Unirii numerele 10,10B
cartierul Tudor, numerele 19,20,27,30,30B

Secția clinică hematologie:
str. Revoluţiei nr. 33-35

De la gară cu numerele: 18
Din centru cu numerele: 18


Ambulatoriul de specialitate Stomatologie:
B-dul 1 Decembrie 1918, Nr. 40

Din centru cu numere: 12, 30b, 19, 20, 26, 27
De la gară si autogara cu numerele: 4, 43
Din cartierul Tudor cu numerele: 6, 12, 17, 19, 20, 26

Formular de Contact